Intencja

Nie potrzebujesz ubolewać i martwić się o myśli i uczucia, które gwałtownie zmieniają się w naszych umysłach, i sercach.

To jest tylko forma przybrana w materię i niech się tak ubiera! Ważne jest to, czego szukamy. Oznacza to, że musimy raczej zmienić i poprawić nasze intencje, zamiast walczyć z myślami, oraz własnymi pragnieniami.

Jeśli intencje są prawidłowe, to myśli i pragnienia nie muszą być sprawdzane. Jednak zazwyczaj zżeramy siebie dla naszych myśli i żałujemy, dlaczego pomyśleliśmy o tych rzeczach, dlaczego takie myśli i pragnienia nagle przyszły do nas w odniesieniu do siebie, i innych, a także obwiniamy siebie za przeszłość. One są zupełnie pustymi, bezużytecznymi drobiazgami. Jedyną przydatną rzeczą do zrobienia jest zmiana intencji: dla kogo mam zamiar czynić dobro – dla siebie czy Stwórcy?

 Dlatego jest istotne, aby zminimalizować obwinianie siebie. I to jest proste: Wyższe Światło wciąż działa na nas, strącając nas z drogi. Jednakże stale musimy powracać do prawidłowej intencji.

 W ten sposób możesz utrzymywać ukierunkowanie intencji. Natomiast działanie, myśli czy pragnienie nie wymagają twojej uwagi; przeciwnie, wznieś się ponad nimi, tak jakbyś nie sprawdzał czym w ogóle są obecnie twoje działania, pragnienia i myśli.

 Jeżeli człowiek stale kieruje się i obiera cele odkrywania Stwórcy (Siły Wyższej), chcąc sprawić Mu przyjemność, zaczynają tworzyć się w człowieku pewne odczucia.

 W tym momencie wszystko staje się łatwiejsze. Choć stwardnienie serca nadal występuje, później, również w celu podjęcia pracy człowieka na większej głębokości z wyższymi jakościowo koncepcjami, jest on gotowy iść w dobrym kierunku.

 Nie koncentruj się więc na swoich myślach, bo tam nie jesteśmy wolni; są one dyktowane nam przez nasze samolubne serca.

 Myśl tylko o swojej intencji.