Jak naprawić… Polskę? …chaos

Ciosy nas nie ominą i będzie ich coraz więcej. 

Zarówno Niemcy jak i pozostałe kraje w których gospodarki jeszcze jako tako funkcjonują odczują te ciosy najbardziej, ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że egoistyczne podejście do wspólnoty nijak nie dotyka przyczyny, a raczej omija ją z daleka a mianowicie nikt nawet nie próbuje zmienić intencji. Nie da się naprawić skutków egoizmu egoistycznymi działaniami.

 Rozdawanie pieniędzy tym którzy je roztrwonili jest absurdem a wiara w deklaracje naprawy systemów poprzez wdrażanie reform to obłuda i iluzja. Nikt nie powinien brać poważnie tych działań, bez zmiany intencji z „brać na brać aby dać”, ponieważ będzie to jak podlanie benzyną dogasającego ogniska, będzie wielki ogień który dopali resztę drewna i tak jak gwałtownie wystrzelił w górę tak szybko zgaśnie.

Czym jest brać aby dać? 

Brać aby dać to zmiana myślenia w każdym człowieku wewnątrz, we własnej świadomości, biorę tyle ile potrzebuję a reszta niech zostanie dla innych. Oczywiście nie ma na chwilę obecną możliwości na taką zmianę, ponieważ rozwój egoizmu i wciąż rosnących pragnień, które wypełniają roszczeniami każdego człowieka musi osiągnąć stan krytyczny po którym przyjdzie chaos i dopiero wtedy narodzi się świadomość i chęć naprawy. Zatem wzmacniajmy się i naprawiajmy każdy na miarę swoich możliwości bo nadchodzi czas obłędu, a po nim…