Maski

„Widziałem pustynię, na której wyrosło piękne drzewo, jabłoń.
I ta piękna jabłoń miała bez końca jabłek.
Jabłka były zielone z czasem dojrzewały, lecz trudno było im się od tej jabłoni oderwać.
Nawet te, co już przejrzały nie chciały, a te co spadały, starały się wiązać się na powrót gałęzi nie chcąc opuścić drzewa.
Lecz nadszedł czas, że to nie ma być jedno drzewo, ma być ogród.
Jabłka muszą oddzielić się i rozwijać samodzielnie a z pestek mają się rodzić nowe drzewa.
Lecz jabłoń nie zapomina skąd powstała…”

Tak zadaniem każdego z nas jest wykonać swoje zadanie samodzielnie, nie razem, nie ktoś za nas. Od każdego z nas indywidualnie żądane jest wykonanie; mamy starać się być drzewem. Powiązane korzeniami z pierwotnym ale rozwijające się samodzielnie; z nasion rodzić nowe drzewa i tak zbudować ogród.

 To ja jedyny muszę, ale uciekam od naprawy siebie, zawsze chcę żeby inni się naprawili. Nie widzę tych innych jako naprawionych a siebie jako zepsutego, tylko wszystkich jako zepsutych a siebie jako jedynego naprawionego. Jeśli sobie uświadomię, że jestem odwrotnością będę mógł zacząć wykonywać swoje zadanie.

Moje zepsucie odzwierciedlone jest w niezliczonej ilości masek które nakładam na siebie. Ubieram się dla innych, nie zastanawiając się nad tym czy to prawdziwe, a jedynie nad tym jak mnie widzą. Zawsze sugeruję się tym jak ja wyglądam w oczach innych. Co inni o mnie pomyślą jest ważniejsze niż jaki ja jestem.

 To dla innych ubieram maski. Już nie ma mnie, tylko te maski. Nakładając je, nie mogę już być prawdziwy przede wszystkim w stosunku do siebie. Tych niezliczona ilość masek powoduje, że nie potrafię siebie w nich odszukać. Nie czuję nawet takiej potrzeby, bo żyję w nich już tak długo.

 Kiedy na początku bez namysłu przyjąłem jedną maskę potem nie było już odwrotu. Życie z tym jak jestem postrzegany przez otoczenie stało się brzemieniem, lecz bez uświadomienia sobie tego nie mogę się zmienić. Naprawa odbywa się we mnie. Uświadomienie pozwala pozbyć się całej sztuczności, niewoli w której tkwię.

maska_