17 kwietnia 2016

Nasze Artykuły

Można być bodźcem albo brakiem. W tym dziale chcemy wzbudzić to uczucie, że brak nie istnieje, a wszystkie działania są w celu by służyć JEMU. Nie ma przecież bytu dla samego istnienia bytu. Nie jesteśmy dla siebie lecz by Jemu tworzyć dobro.

DROGA WĘŻA

 Stwórca nie ma w sobie chęci otrzymywania, więc nie mogła wyjść od Niego. To my stworzyliśmy tę cechę z wszystkich pragnień i chęci napełniania siebie. Przez materializm do którego ograniczyliśmy się (ten proch i pył) określiliśmy poczucie czasu i przestrzeni, całą rzeczywistość uwarunkowaną czymś, gdzie bez kalkulacji i rachunku nic nie zrobimy.

LEGENDA O DWÓCH BRACIACH

Dlaczego nie ma innego miejsca na świecie tak ważnego dla Narodu Żydowskiego jak Jerozolima? Dlaczego to miejsce jest takie święte? Dlaczego akurat tam miały miejsce bardzo ważne wydarzenia opisywane w Torze? Dlaczego tam akurat Salomon wybudował Świątynię? Dlaczego tam miało miejsce związanie Izaaka? Istnieje pewna opowieść o tym, dlaczego Bóg wybrał to właśnie wzgórze na miejsce swojego przebywania:

KOCHAM CIĘ, TO TYLKO 2 SŁOWA

…a jednak…

Z jaką trudnością przychodzą nam te słowa. Dlaczego nie potrafimy powiedzieć komuś wprost, że go kochamy?
Czy potrafimy kochać na zawołanie?
A czym jest miłość?
Kocham cię – te słowa, wypowiedziane z głębi serca mają w sobie ukrytą moc, ale by ją przekazać musimy sięgnąć do głębi naszego serca.

CZAS SIĘ PRZEBUDZIĆ

Wszystkie prognozy opisują końcowe wyniki pewnego procesu, jaki jest do przewidzenia. Nie są nam znane wszystkie siły działające w państwie i naturze, nie znamy praw ich rozwoju i interakcji. Przede wszystkim to my sami jesteśmy częścią tego obrazka i nie widzimy go w sposób obiektywny. 

 

W POSZUKIWANIU STWÓRCY

Stwórca „ukrył” się przed nami i celowo umieścił nas w świecie „ciemności”, jednocześnie stwarzając okoliczności „kontaktu”, które wpływają na nasze życie, natomiast my powinniśmy je wykorzystać by porozumieć się z Nim.

Nie staramy się ani zrozumieć, ani nawet dostrzec, że wszystko to czego doświadczamy,  jest drogą prowadzącą do Niego.

INTEGRALNOŚĆ NATURY

Tak długo, jak jedność nie stanie się pilną koniecznością, nie będzie ona urzeczywistniona, wprowadzona w życie….

Natura jest integralna i rządzi nami wszystkimi. Człowiek tak naprawdę to tylko jej cząstka, najmniejsza cząstka, która nic nie kontroluje. To tylko człowiekowi tak się wydaje, że posiada jakąś kontrolę i nie uświadamia sobie jak ograniczony jest w swej percepcji.