NOWY wymiar EGO

Czym jest egoizm?

…ZAGLĄDAJĄC WGŁĄB SIEBIE…

 

Cała naprawa zaczyna się w rozpoznaniu zła. Gdyby przez Stwórcę nie zostało specjalnie objawione zło, kto chciałby się wtedy naprawiać?

Lecz poczucie zła i cierpienie nawet nas samych zaczyna napędzać nas do własnej naprawy!

KUP SOBIE PRZYJACIELA!

“Kupujesz” swoich przyjaciół, poprzez to, że robisz się przed nimi małym i robisz to, co oni chcą. To oznacza “zapłacić”, a nie, że z dumą i z masą pieniędzy w portfelu, wkroczysz do sklepu i będziesz wybierał sobie, kogo chcesz kupić. Ty kupujesz sobie przyjaciela, przez to, że robisz to, co on potrzebuje, czyli służysz mu. Nie kupujesz go “z góry”, tylko “z dołu” – jesteś gotowy, zrobić dla niego wszystko, tak jakby on ciebie nie potrzebował. Innymi słowy, skłaniasz się przed nim i pytasz go: “Co powinienem dla ciebie zrobić, abyś został moim przyjacielem? Jestem gotowy na wszystko, daj mi tylko moje duchowe pragnie!”

Nie możesz zmusić go do tego przemocą. Tylko w jego dobrym stosunku do Ciebie, zależy Twój sukces. A jeśli on nie chce mieć z Tobą dobrych relacji, wtedy jesteś zgubiony. Czy kiedykolwiek starałeś się o kogoś, aby zdobyć jego przychylność?

Albo wyobraź sobie, że stoisz przed sędzią, który za chwilę wyda wyrok przeciw Tobie i jest on bardzo wrogo do Ciebie nastawiony, aż gotuje się ze złości.

W jaki sposób będziesz próbował go przekonać, aby był łaskawy zamiast sprawiedliwy?