W Tango z Muzyką!

Muzyka jest sztuką organizacji dźwięków w czasie. Zbudowana jest z dźwięków oraz ciszy między nimi. Najprościej mówiąc, składa się z rytmu, melodii oraz harmonii. Muzyka jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnie od indywidualnej osobowości, przeżyć kryteriów wartości itd. Jest językiem międzynarodowym, ale od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści.

Rozwój słuchu muzycznego ma ścisły związek z percepcją przestrzenną, twórczą wyobraźnią i słuchem rozpatrywanym w kontekście mowy. Nauka gry na instrumentach uczy wytrwałości i wewnętrznej dyscypliny, działa bezpośrednio na stan psychiczny i system nerwowy. Stwierdzono, że dzieci uczące się grać na skrzypcach i wiolonczeli, już po roku czytają i piszą dużo sprawniej.

Ćwiczenia z liczeniem dla zachowania pulsy rytmicznego, zmusza ją do koncentracji i porządkują niesforne charaktery także w przypadku ADHD. Im wcześniej zacznie się nauka, tym rozwój dziecka będzie łatwiejszy, szybszy i przyniesie więcej sukcesów, gdyż proces rozwoju mózgu można znacznie przyspieszyć. Nauka gry na instrumencie podwyższa sprawność umysłu w każdym wieku, jest skutecznym środkiem przeciwko dysleksji i ADHD.

Wystarczy tylko 10 minut dziennie.

Nauka jak z nut

Chcesz szybko się czegoś nauczyć? Słuchaj muzyki.
Najlepiej koncertu skrzypcowego D-dur Beethovena, wariacji kanonicznych Bacha lub „Czterech Pór Roku” Vivaldiego.
Dlaczego akurat tego rodzaju muzyki?
Tempo tych utworów wynosi 60-90 taktów na minutę. I dokładnie odpowiada częstotliwości mózgowych fal alfa oraz teta, które są odpowiedzialne za przesyłanie informacji do zasobów pamięci. Ucząc się przy dźwiękach takiej muzyki, w naturalny sposób stymulujesz swój mózg do skutecznego przyswajania wiedzy.

Do dzieła!